0 - 17 z 17 produktów

Balkonetka jest fasonem biustonosza, którego nazwa pochodzi od angielskiego słowa balconette oznaczającego, jak łatwo się domyślić, balkonik. To zaś, według niektórych podań, wzięło się z ciekawego zjawiska teatralnego – widzowie spoglądający z balkonu na aktorki ubrane w ten właśnie model, nie dostrzegali stanika, a jedynie kształtne i pięknie ułożone piersi. Pierwsza balkonetka została zaprojektowana w 1938 roku w Stanach Zjednoczonych, a w latch 50., dzięki Marilyn Monroe, zyskała popularność na całym świecie. Forma balkonetki sprawia, że piersi są uwydatnione i optycznie poszerzone – unosi je do góry i zbiera do przodu.

Biustonosz Balkonetka

Jest to doskonały biustonosz dla kobiet, które pragną wyeksponować swój biust w jego górnej części. W balkonetce miseczka jest złożona z trzech części, a ukośny szew biegnie od wewnętrznego końca fiszbinu aż do ramiączka, dzięki czemu zbiera biust z boków co daje wyjątkowo zmysłowy efekt. Ten fason biustonosza świetnie sprawdzi się przy szerszych, ale niezbyt głębokich dekoltach.

Dla kogo stanik typu balkonetka?

Wbrew pozorom balkonetka to nie jest coś nieznanego w naszym kraju, nie jest żadną nowością modową, ma swoją historię dość długą i bogatą. Balkonetka jest to fason / krój biustonosza, rzadko noszony na co dzień. W Polsce na staniki tego typu często mówi się zamiennie bardotka, a co ciekawe jest to typowe tylko dla naszego kraju. Zamienne nazewnictwo to stanik balkonowy, balkonik. Ciekawy krój balkonetek, pogrubienie nad brzuchem daje ciekawy efekt wizualny często pożądany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn u kobiet. Elegancka, styl i oryginalność zwraca uwagę i przyciąga wzrok wszystkich zainteresowanych. Na ten model stanika zdecydowanie warto zwrócić uwagę przy wyborze bielizny.

Bielizna damska Bardotti

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór biustonoszy typu balkonetka, push-up czy braletek.

 

Rozwiń