Bielizna termoaktywna

Używana przez wszystkich sportowców niezależnie od dyscypliny oraz pory roku. Odprowadza wilgoć, zapewnia swobodę ruchów jest znana wszystkim miłośnikom aktywności fizycznej.

Bielizna termoaktywna – Jak to działa?

Cechą główną bielizny termoaktywnej jest zdolność sprawnego odparowania potu oraz pary wodnej dzięki czemu chroni ona organizm przed przegrzaniem , ale również wychłodzeniem. Specjalny syntetyczny materiał szybciej odparowuje wilgoć niż ją pochłania ,dzięki czemu bielizna oraz skóra pozostaje sucha  nawet przy dużej aktywności fizycznej a to duży plus i komfort dla każdego sportowca.
Legginsy damskie termoaktywne

Bielizna termoaktywna – nie tylko zimą

Bielizna termoaktywna sprawdza się tak samo dobrze przy plusowych jak i minusowych temperaturach. Bez względu na to czy zajmujesz się narciarstwem, bieganiem czy jazdą na rowerze w sklepach znajdziesz odzież termoaktywną  na sezon  wiosenno-letni i inną na sezon jesienno-zimowy. Bielizna termoaktywna dzielona jest na trzy kategorie: cienką, średnią oraz grubą czym cieńsza bielizna tym lepiej odprowadza ona wilgoć ,ale zapewnia mniejsze poczucie komfortu cieplnego i na odwrót czym bielizna grubsza tym poczucie komfortu cieplnego jest większe, ale słabsze odprowadzanie wody.

Niweluje przykry zapach potu

Pot człowieka składa się w 100 % z wody oraz śladowe ilości kwasu mlekowego, mocznika oraz soli mineralnych. Nasze gruczoły łojowe wydzielają tłuszcze i białka , które są idealną pożywką dla bakterii. To właśnie rozkładające się bakterie brzydko pachną. Wyższej jakości damska bielizna termoaktywna zawiera jony srebra , które mają działanie bakteriobójcze. Alternatywą jest też bielizna z domieszką włókna polipropylenu, który ma właściwości bakteriostatyczne (na materiale nie rozwijają się bakterie i grzyby). Eliminując bakterie – eliminujemy brzydkie zapachy.
Legginsy damskie czarne termoaktywne

Bielizna termiczna a termoaktywna

Obydwa terminy nie są sobie tożsame. Jedynym zadaniem bielizny termicznej jest zabezpieczenie ciała przed wyziębieniem. Nie odprowadza ona wilgoci więc uprawiając w niej sport zimą dużo szybciej zmarzniemy. Z kolei bielizna termoaktywna damska zapewnia odpowiednią izolację. W momencie, gdy ciało jest spocone, wilgoć jest natychmiast odprowadzana do kolejnych warstw tkaniny i odparowuje. Skóra jest sucha i czujemy się komfortowo.

Dobra rada!

Pamiętaj, aby po każdym wysiłku fizycznym prać swoją termoaktywna bieliznę w proszku bez zmiękczaczy np. w proszku dla dzieci, szarym mydle lub w specjalnym preparacie impregnującym tego typu odzież.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *