Bielizna termoaktywna

Bielizna termoaktywna – używana przez wszystkich sportowców niezależnie od dyscypliny oraz pory roku. Odprowadza wilgoć, zapewnia swobodę ruchów jest znana wszystkim miłośnikom aktywności fizycznej.

Bielizna termoaktywna – Jak to działa?

Termoaktywna koszulka Sesto Senso dla kobiet

Cechą główną bielizny termoaktywnej jest zdolność sprawnego odparowania potu oraz pary wodnej dzięki czemu chroni ona organizm przed przegrzaniem, ale również wychłodzeniem. Specjalny syntetyczny materiał szybciej odparowuje wilgoć niż ją pochłania, dzięki czemu bielizna oraz skóra pozostaje sucha  nawet przy dużej aktywności fizycznej a to duży plus i komfort dla każdego sportowca.

Bielizna termoaktywna – nie tylko zimą

Bielizna termoaktywna sprawdza się tak samo dobrze przy plusowych jak i minusowych temperaturach. Bez względu na to czy zajmujesz się narciarstwem, bieganiem czy jazdą na rowerze w sklepach znajdziesz odzież termoaktywną  na sezon  wiosenno-letni i inną na sezon jesienno-zimowy. Bielizna termoaktywna dzielona jest na trzy kategorie: cienką, średnią oraz grubą czym cieńsza bielizna tym lepiej odprowadza ona wilgoć, ale zapewnia mniejsze poczucie komfortu cieplnego i na odwrót czym bielizna grubsza tym poczucie komfortu cieplnego jest większe, ale słabsze odprowadzanie wody.

Niweluje przykry zapach potu

Pot człowieka składa się w 100 % z wody oraz śladowych ilości kwasu mlekowego, mocznika oraz soli mineralnych. Nasze gruczoły łojowe wydzielają tłuszcze i białka, które są idealną pożywką dla bakterii. To właśnie rozkładające się bakterie brzydko pachną. Wyższej jakości damska bielizna termoaktywna zawiera jony srebra, które mają działanie bakteriobójcze. Alternatywą jest też bielizna z domieszką włókna polipropylenu, który ma właściwości bakteriostatyczne (na materiale nie rozwijają się bakterie i grzyby). Eliminując bakterie – eliminujemy brzydkie zapachy.Termoaktywne spodnie Sesto Senso dla kobiet

Bielizna termiczna a termoaktywna

Obydwa terminy nie są sobie tożsame. Jedynym zadaniem bielizny termicznej jest zabezpieczenie ciała przed wyziębieniem. Nie odprowadza ona wilgoci więc uprawiając w niej sport zimą dużo szybciej zmarzniemy. Z kolei bielizna termoaktywna damska zapewnia odpowiednią izolację. W momencie, gdy ciało jest spocone, wilgoć jest natychmiast odprowadzana do kolejnych warstw tkaniny i odparowuje. Skóra jest sucha i czujemy się komfortowo.

Dobra rada!

Pamiętaj, aby po każdym wysiłku fizycznym prać swoją termoaktywna bieliznę w proszku bez zmiękczaczy np. w proszku dla dzieci, szarym mydle lub w specjalnym preparacie impregnującym tego typu odzież.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *