Biustonosz sportowy

Biustonosze sportowe

Wreszcie nadszedł Nowy Rok, a wraz z nim nowe postanowienia. Zdrowa dieta, ograniczenie stresu i przede wszystkim- więcej ruchu! Jeśli więc wraz z pełnym nadziei i wiary w siebie tłumem wybierasz się na siłownię, ale chcesz pozostać w niewielkiej grupie osób, które nie zrezygnują wraz z końcem stycznia koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Wybór odpowiedniej bielizny sportowej

Łatwo się zniechęcić, gdy każdy najmniejszy ruch jest katorgą i to nie ze względu na słabą kondycję. Źle dobrany biustonosz utrudnia ruchy, uciska nieodpowiednie miejsca oraz powoduje skrępowanie, gdy z każdym podskokiem biust swobodnie się unosi. Dobrze dobrana bielizna jest podczas uprawiania sportu tak samo ważna jak obuwie i pozostałe części garderoby. Nieodpowiedni biustonosz nie będzie stanowił odpowiedniej ochrony i podtrzymania dla piersi, co może skutkować jego deformacją, rozciągnięciem skóry, a nawet bólami kręgosłupa.
Biustonosz sportowy powinien przede wszystkim odciążyć kręgosłup (zwłaszcza w przypadku dużego biustu), minimalizować wstrząsy i ograniczać ruch piersi, a także je modelować. Pamiętajmy jednak, że głównym jego zadaniem jest ograniczenie wstrząsów do minimum, a więc będzie lekko spłaszczał biust, a nie go uwydatniał.

Biustonosz sportowy – Konstrukcja

Przygotowując się do zakupu biustonosza sportowego zmierz obwód pod biustem i w biuście, ustal swój rozmiar. Przymierz kilka modeli, wykonaj w nich klika skłonów i podskoków, by sprawdzić, w którym czujesz się najbardziej komfortowo podczas ruchu. Podnieś ręce do góry i weź głęboki wdech- w ten sposób sprawdzisz, czy obwód nie jest zbyt ciasny. W przypadku biustonoszy sportowych obwód w dużej mierze odpowiada za podtrzymanie biustu. Listwa pod nim powinna więc być odpowiednio szeroka i odpowiednio przylegać do ciała. Pamiętaj, że w przypadku obfitych biustów ważne jest, by zwrócić uwagę na szerokość ramiączek. Zbyt wąskie będą wżynały się w skórę.

Biustonosz sportowy – Tkanina

Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonany jest biustonosz. Powinien on zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza, by właściwie odprowadzać pot, jednocześnie o ocierając się o skórę, by jej nie podrażnić. Ważna jest także tylna część biustonosza. Wstawki z przewiewnej siateczki będą dodatkowym atutem przy wzmożonym wysiłku.

Ramiączka i taśma dolna

Wspomniane już wcześniej ramiączka powinny być szerokie i miękko podszyte, jednak warto pamiętać, że to taśma pod biustem głównie stanowi element podtrzymujący biust. W biustonoszach sportowych występują różne rodzaje ramiączek i zapięć. Skrzyżowane na plecach dodatkowo wspierają ruch przy większym wysiłku, a zapinane z przodu ułatwiają ubieranie biustonosza.

Rodzaje biustonoszy sportowych

Wiele producentów ma w ofercie biustonosze dopasowane do wykonywanego sportu. Tak więc do jogi, pilatesu i pieszych wędrówek wybierz stanik typu light, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania, jednocześnie nie przylegając do ciała zbyt ściśle, natomiast do sportów wymagających zwiększonego wysiłku, jak jogging czy cross fit przeznaczone są biustonosze o konstrukcji dającej maksymalne podtrzymanie i ograniczenie ruchu biustu.
Dodatkowym atutem biustonoszy sportowych jest szeroki zakres wzorów i kolorów. Piękny, wielokolorowy stanik śmiało może występować w roli topu, nie zakrytego starym t-shirtem. Do tego dobierz odpowiednie legginsy i motywacja do działania zapewniona!

Zobacz naszą kolekcję bielizny sportowej!

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *