Internetowy salon bielizny | 733 65 77 22
Internetowy salon bielizny | Bardotti.pl logo

Bielizna sportowa

Thursday, July 18, 2019

 Od czego zacząć? 

Chociaż kompletny strój do ćwiczeń należy dobrać odpowiednio do pory roku, częstotliwości i rodzaju uprawianego sportu, to jego skompletowanie najlepiej zacząć od właściwej bielizny.  

To ona decyduje o podstawowym komforcie podczas treningu. Dobrze dobrana sportowa bielizna jest równie ważna, co wygodne obuwie i pozostałe części stroju. Za to źle dobrana potrafi krępować i utrudniać ruchy oraz uciskać niewłaściwe miejsca.  

 

Jak wybrać biustonosz sportowy? 

Dla kobiet ważną częścią sportowej odzieży jest specjalny biustonosz sportowy. Powinien on podtrzymywać piersi odciążać kręgosłup (szczególnie u kobiet z dużym biustem), minimalizować przemieszczanie piersi i ograniczać ich wstrząsy podczas ruchu. Dobry biustonosz sportowy dodatkowo ładnie wymodeluje piersi, które i tak musi lekko spłaszczyć pełniąc swoje główne funkcje. Noszenie niewłaściwego stanika podczas uprawiania sportu może poskutkować bólami kręgosłupa, rozciągnięciem skóry piersi lub ich deformacją. 

 

Do czego potrzebna jest bielizna termoaktywna? 

Bielizna termoaktywna została opracowana dla osób wykonujących wysiłek fizyczny. Jej główną cechą jest wysoka przepuszczalność powietrza, dzięki której skóra może swobodnie oddychać, a pot nie gromadzi się na powierzchni ciała. Kolejny atut bielizny termoaktywnej to jej elastyczność. Bielizna nie powinna być za luźna ani za ciasna, za to ma doskonale przylegać do ciała. 

 

Jak powinna być wykonana sportowa bielizna? 

Warto poszukać bielizny, która zapewni maksymalną swobodę w trakcie treningu, dlatego polecamy bezszwowe modele bielizny, które nie podrażniają skóry, nie odznaczają się pod ubraniem i nie zaczepiają innych części stroju. Dla osób, które cenią sobie maksymalną przewiewność, dodatkowym atutem w bieliźnie sportowej będą wstawki z siateczki, które zapewniają jeszcze lepszą cyrkulację powietrza podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. 

 

bielizna sportowa