Internetowy salon bielizny | 733 65 77 22
Internetowy salon bielizny | Bardotti.pl logo

BIELIZNA TERMOAKTYWNA NA LATO?

Thursday, August 8, 2019

Bielizna termoaktywna przywołuje na myśl skojarzenia z zimą, chłodem i sportami zimowymi. Tymczasem bieliznę termoaktywną można nosić przez cały rok, a upalne lato nie jest wyjątkiem. Czym w takim razie charakteryzuje się ta nadzwyczajna bielizna i dlaczego polecamy ją nie tylko przemarzniętym osobom?

 

SUPERMOCE BIELIZNY TERMOAKTYWNEJ

Wbrew pozorom, głównym zadaniem bielizny termoaktywnej nie jest rozgrzewanie ciała. Jej celem jest utrzymanie ciepła, które produkuje rozgrzany organizm, odprowadzanie wilgoci oraz zatrzymywanie zimna na zewnątrz. Przy aktywnym wypoczynku oraz wysiłku ciało pozostaje suche przy zachowaniu optymalnej ciepłoty organizmu. Jeśli nie zamierzamy aktywnie spędzać czasu warto nie mylić zimą bielizny termoaktywnej z bielizną termiczną, która gwarantuje lepszą izolację termiczną i chroni przed chłodem, ale nie zapewnia oddychalności.

Bezszwowa odzież termoaktywna jest niezwykle wygodna i wspaniale dopasowuje się do sylwetki. Co więcej, większość modeli wykonana jest z antyalergicznych materiałów. Za to ich właściwości bakteriostatyczne i wysoka oddychalność sprawiają, że odprowadzają wilgoć na zewnątrz oraz niwelują przykry zapach potu, pomagając dbać o higienę.

 

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY MODEL?

Najlepsza bielizna to ta, która spełnia swoje funkcje. W przypadku bielizny termoaktywnej jest to zachowanie optymalnego ciepła ciała oraz odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.

Bielizna termoaktywna nie bez powodu nazywana jest druga skórą. Aby spełniała swoje cele, powinna jak najściślej przylegać do ciała. Z tego powodu, przy wyborze modelu, najważniejsze jest znalezienie idealnego rozmiaru – warto zajrzeć w tabelę rozmiarów wybranego producenta. Bielizna powinna być dopasowana do sylwetki, ale w żadnym wypadku nie może ograniczać ruchów. Zbyt mała będzie niewygodna, za to zbyt luźna może nie spełniać swoich podstawowych zadań.

 

PODSUMOWANIE

Letnie temperatury sprawiają, że dopasowana, otulająca ciało bielizna termoaktywna wydaje się zbędna. Jednak w niektórych przypadkach inna bielizna może okazać się ręcznikiem wchłaniającym wilgoć ze skóry. Warto też pomyśleć o niepotrzebnych przeziębieniach, które rozwijają się podczas uprawianiu sportu w nieodpowiednim stroju, gdy mokre od potu ciało zostaje przewiane przez chłodny wiatr.

Bielizna termoaktywna to doskonały wybór na lato dla osób lubiących aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Jej specyficzne właściwości gwarantują poczucie komfortu niezależnie od zmieniających się latem czynników pogody.

 

bielizna termoaktywna