WYDŁUŻONY CZAS WYSYŁKI - DO 3 DNI ROBOCZYCH

Jak budzić się z energią?

Thursday, May 30, 2019

Czasami (a może nawet za często) trudno nam wychylić się rano spod kołdry i pożegnać się z mięciutką poduszką pod głową. Poranne wstawanie nie jest dla wszystkich przyjemnością, a jednak większość z nas musi sobie z nim codziennie radzić. Dzielimy się z Wami naszymi sposobami, które sprawią, że kolejny dzień rozpoczniecie z energią!

 

Zatem co zrobić, żeby nie marnować cennych minut zaraz po przebudzeniu?

 

ZACZNIJ OD DECYZJI

Nasze samopoczucie zależy w większej mierze od tego co myślimy, a nie od tego co nam się przydarza. Jeśli nie lubisz rano wstawać i przyzwyczaiłaś się marudzić z pierwszymi promieniami słońca, zmień to. Już przed położeniem się do łóżka zdecyduj, że jutro będzie dobrym dniem, a rano przypomnij sobie, co postanowiłaś.

 

JEDEN BUDZIK

Jeśli masz nawyk przestawiania pierwszego budzika o kilka minut dalej lub ustawiania wieczorem kilku budzików i wyłączania rano pięciu pierwszych z nich, to przełam się i naucz swój organizm, że pierwszy dźwięk dzwonka to moment wstawania. Po pewnym czasie stanie się to nawykiem i przestanie być misją niemożliwą. Dodatkowym trickiem może być kładzenie budzika w miejscu, które nie jest w zasięgu Twojej ręki. Nic tak nie motywuje do wstania jak chęć uciszenia jego dźwięku, a dosypianie jest naszym ukrytym wrogiem.

 

ZDROWA RUTYNA

Zaczynaj dzień zawsze o tej samej porze, jeśli prowadzisz styl życia, który Ci na to pozwala. Wybierz godzinę, która Ci najbardziej odpowiada i naucz swój biologiczny zegar, kiedy jest pora na pobudkę organizmu. Dzięki temu zaczniesz zauważać, o której godzinie jesteś na tyle zmęczona, aby położyć się spać i wyrobić zdrowy schemat snu.

 

RUCH FIZYCZNY

Dodaj ruch fizyczny do swojego grafiku dnia. To żadna tajemnica, że aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na każdy wymiar naszego życia. Jeśli regularnie ćwiczysz, masz więcej energii przez cały dzień, od samego jego początku. Nie musisz codziennie chodzić na siłownię, możesz zacząć od wieczornych spacerów, za to rano zacznij dzień od małej rozgrzewki i przygotuj ciało na wyzwania dnia.

 

SYPIALNIA W GOTOWOŚCI

To jak się wyśpisz zależy w dużej mierze od miejsca, w którym śpisz. Często zmieniaj pościel, a na noc zakładaj wygodną bieliznę nocną, która pozwala skórze oddychać.

Najlepiej sprawdzą się naturalne bawełniane lub lniane tkaniny. Nie zapomnij także o przewietrzeniu sypialni przed snem, a jeśli to możliwe – zostaw otwarte okno na noc. Podczas snu mózg powinien być dobrze dotleniony, a zbyt wysoka temperatura powietrza w sypialni nie sprzyja organizmowi.

 

PORANNE SŁOŃCE

Jeśli Twój tryb życia pozwala Ci budzić się o świcie, zadbaj o dostęp do naturalnego światła od momentu, w którym otwierasz oczy. Nie zasłaniaj na noc okien żaluzjami ani roletami, a już na pewno nie ciemnymi, które nie przepuszczają światła. Rano powinnaś mieć w pokoju jak najwięcej słońca. To ono w dużej mierze wpływa na nasze samopoczucie.

 

ZNAJDŹ SWÓJ SPOSÓB!

Zdrowy sen i dobra poranna rutyna to podstawa, aby zaczynać dzień z energią. Ostatecznie każdy sam wybiera sposoby, które w jego przypadku są najskuteczniejsze. A Ty, jak sobie radzisz z porannym wstawaniem?