Moda męska na lato

Thursday, June 27, 2019

MĘSKA BIELIZNA NA LATO

Letnia pogoda wyznacza własne zasady dotyczące ubioru, których nie należy lekceważyć. Wysokie temperatury wymagają odpowiedniej bielizny, tak samo jak i niskie. Piękna słoneczna pogoda bywa uciążliwa, dlatego tak ważne jest poczucie maksymalnego komfortu jaki możemy sobie podczas niej zagwarantować. Zatem czym powinni kierować się mężczyźni, wybierając bieliznę na lato?

 

Letnia bielizna powinna być przewiewna i zapewniać komfort nawet w najbardziej upalne dni. Z tego powodu mężczyźni powinni zwracać uwagę nie tylko na tkaninę, ale także na krój bielizny, jaką noszą.

 

RODZAJ TKANINY

Warto wybierać tkaniny, które gwarantują jak najmniejszą potliwość ciała. Bawełna i len zapewniają najlepszą cyrkulację powietrza. Ponadto dobrze chłoną wilgoć z otoczenia bez dawania wrażenia mokrego materiału. Za to sztuczne i syntetyczne materiały mogą przyczynić się do powstawania otarć i odparzeń.

 

MODEL BIELIZNY

Oprócz rodzaju tkaniny, warto zwrócić też uwagę na krój bielizny. Musi gwarantować swobodę ruchu i nie uciskać ciała. Najlepsza bielizna na lato nie powinna być nadmiernie zabudowana, aby ciało mogło oddychać na jak największej powierzchni. W okresie letnim mężczyźni decydują się zazwyczaj na slipy lub bokserki. Luźniejsze bokserki są bardziej przewiewne od slipów, ale nie nadają się do zakładania pod krótkie spodenki. W tym wypadku polecamy bawełniane slipy, które idealnie dopasowują się do figury.

 

BIELIZNA NOCNA

Piżama wykonana z naturalnej tkaniny świetnie sprawdzi się jako bielizna do spania oraz zapewni poczucie komfortu w upalne noce. Panowie powinni wybierać modele, które nie opinają sylwetki i zapewniają swobodę ruchu. Podczas dopasowywania rozmiaru piżamy, mężczyźni powinni szczególnie zwracać uwagę na obwód jej dolnej części, a mianowicie czy gumka w pasie nie uciska za mocno ciała. Tradycyjna męska piżama na lato w składa się z krótkich spodenek oraz koszulki z krótkim rękawem. W najgorętszym okresie roku najlepiej odpuścić sobie nocną odzież o długich rękawach i nogawkach, która niepotrzebnie grzeje organizm.

 

Panowie nie muszą się także obawiać ograniczonego wyboru kolorów i wzorów. Dostępne na rynku warianty zadowolą nawet najbardziej wybredne gusta. Zaczynając od minimalistycznych kompletów w stonowanych odcieniach, kończąc na licznych nadrukach i kolorowych paskach, z odrobiną cierpliwości każdy mężczyzna znajdzie to czego szuka.

bielizna męska