Internetowy salon bielizny | 733 65 77 22
Internetowy salon bielizny | Bardotti.pl logo

Jak wygląda biustonosz soft?

Thursday, November 14, 2019

Biustonosz soft to typ stanika wykonanego z materiałów, które dopasowują się do naturalnego kształtu piersi. Czasami usztywniane są fiszbinami, które pomagają zachować prawidłową formę biustonosza. Miseczki stanika nie są jednak w żaden sposób usztywniane, stąd nazwa „ soft” czyli „ miękki” .

Modele biustonoszy soft projektowane są w różnych fasonach. Znajdziemy miękkie bardotki, balkonetki, staniki half-cup, full-cup oraz braletki – miękkie staniki bez fiszbin o miseczkach w kształcie trójkąta, które zyskały ostatnio dużą popularność.

ZALETY BIUSTONOSZY MIĘKKICH

Brak wypełnienia miseczek sprawia, że biust nie jest schowany przez cały dzień w „ pancerzu”, który tworzą np. staniki usztywniane. Dzięki cieńszym materiałom skóra piersi może swobodnie oddychać, co jest wyjątkowo ważne podczas panowania wyższych temperatur. Dobrze uszyty i dobrany biustonosz soft, wbrew panującej opinii, bardzo dobrze radzi sobie z podtrzymywaniem biustu. Nie jest to jednak ten sam poziom modelowania biustu co przez modele usztywniane, lecz komfort noszenia miękkiego stanika może to łatwo zrekompensować. Warto sprawdzić te słowa na własnym przykładzie i znaleźć czas na dobranie właściwego modelu.

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ BIUSTONOSZE SOFT?

Miękkie biustonosze sprawdzą się zarówno podtrzymując mały jak i obfity biust. Nie powiększą optycznie małego biustu tak jak stanik usztywniany, ale dobrze dobrany miękki stanik sprawi, że piersi będą wyglądały pięknie w swoim naturalnym rozmiarze.

Jak już wspominaliśmy, nawet miękkie staniki potrafią dobrze podtrzymać piersi, dlatego panie o obfitym biuście, które cenią sobie wygodę, nie powinny ich unikać. Należy po prostu pamiętać, aby wybrać odpowiedni fason, który podkreśli największe atuty konkretnego typu piersi.

 

biustonosze soft