Duży biust – jak dobrać stanik?

Duży biust - jak dobrać stanik

Stanik na duży biust

Pewnie zastanawiasz się, jeśli masz duży biust – jak dobrać stanik na duży biust? Dobrze dobrany biustonosz odciąży Twój kręgosłup opierając ciężar ciała nie na ramiączkach, ale na obwodzie, poprawi wygląd piersi i pozwoli się czuć naprawdę komfortowo. Staniki dla osób z dużym biustem to nie są tylko i wyłącznie brzydkie przestarzałe modele kojarzące się ze starymi babciami, albo też jedynie drogie modele. Obecnie asortyment jest bardzo szeroki, zwłaszcza jeżeli dokonujesz swoich zakupów przez internet.

Nie tylko usztywniane miseczki

Wśród kobiet panuje błędny stereotyp, że kobiety hojnie obdarzone przez naturę powinny ograniczać się tylko i wyłącznie do usztywnianych modeli. Nie jest to prawda, miękkie staniki z odpowiednim zabudowaniem w postaci fiszbin utrzymają Twój biust równie dobrze, a Ty będziesz nosić to co lubisz i to co Ci się podoba. Przejrzyj Biustonosze usztywniane.

Idealny stanik dla dużego biustu

Duzy biust sam w sobie nie jest problemem ale źle dobrany stanik owszem. Dlatego warto poświecić trochę czasu i znaleźć właściwy rozmiar i krój stanika. Najprościej jest się udać do profesjonalnej brafitterki, która zrobi wszystko za Ciebie i zaproponuje odpowiednie modele. Jeśli chcesz zrobić to sama skorzystaj z porad w internecie. Ten rozmiar traktuj jako bazę – podczas mierzenia stanika sprawdź jak leży. Jeśli czujesz, że jest za ciasny w obwodzie przymierz taki z większym. Jeśli coś jest nie tak z miseczką spróbuj zmiany rozmiaru na większy lub mniejszy, albo zmianę kroju. Być może potrzebujesz stanika z bocznym wsparciem (side-support) z dodatkową częścią po stronnie ramion, która zapewni Ci lepsze zebranie piersi z boku.

Uprawianie sportu

Kobiety o dużym biuście powinny szczególnie zadbać o wybranie właściwego sportowego stanika. O tym dlaczego to takie ważne i jak to zrobić pisaliśmy w osobnym artykule Jak wybrać sportowy stanik.

Często popełniane błędy

Osoby z większym biustem, które nie mogą znaleźć swojego rozmiaru w przeciętnym sklepie decydują się na zbyt małe miseczki. W sytuacji gdy przykładowo noszą biustonosz rozmiar 70F, kupują stanik na duży biust, stanik 75E, ponieważ to największy z dostępnych rozmiarów miseczki. Taki rozmiar nie zapewni odpowiedniego podtrzymania dużego biustu, ze względu na zbyt duży obwód.

Minimizer

Jest to stanik, który służy do modelowania biustu w taki sposób, aby wydawał się mniejszy. Jeśli chciałabyś sprawić, aby Twoje piersi wydawały się optycznie mniejsze jest to produkt dla Ciebie.

 

Zobacz też: biustonosze, balkonetki, bardotki, biustonosze push up, biustonosze usztywniane, biustonosze semi soft, biustonosze miękkie soft, biustonosze samonośne.

One thought on “Duży biust – jak dobrać stanik?

  1. angi says:

    Dobór stanika przy dużym biuście naprawdę może sprawiać problem. Moim zdaniem najlepiej udać się na fachowy dobór stanika do brafitterki. Jeżeli o mnie chodzi, czasami bywa tak, że stanik nawet w moim rozmiarze, jest po prostu niewygodny, wszystko zależy od producenta. Ostatnio udało mi się znaleźć bardzo fajny stanik https://www.gaia.com.pl/biustonosz-soft-nina-maxi-art-644-bsm644-bia-176050.html wygląda elegancko, ale też bardzo dobrze się układa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *