Jak dobrać stanik na większy biust?

Po czym poznać źle dobrany stanik?

Źle dobrany biustonosz może być przyczyną bólu kręgosłupa, pleców, ramion. Niektórzy specjaliści radiologii i ultrasonografii uważają nawet, że cysty lub guzki mogą być spowodowane przez noszenie źle dopasowanego stanika. Niewątpliwie ucisk piersi może powodować problemy z krążeniem krwi, a to może wywołać niedotlenienie i niedożywienie komórek. Przede wszystkim jednak utrudnia białym ciałkom krwi dostęp do komórek piersi, a co za tym idzie osłabia naturalną ochronę antynowotworową organizmu.

Dlatego tak ważne jest aby dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza. Najczęstszym błędem jest dobieranie zbyt szerokiego obwodu biustonosza, a to właśnie on gwarantuje aż 80 proc. podtrzymania biustu. Natomiast wybór stanika o zbyt małej miseczce będzie skutkował tworzeniem się na piersiach tak zwanych „bułeczek”.

Brafiterka Blanka Gankowska pokazuje najczęściej popełniane błędy.

Jak wybrać stanik idealny?

Każda kobieta chyba marzy o tym, aby biustonosz był jednocześnie wygodny i seksowny. Często kobietom o obfitszych kształtach ciężko dobrać stanik, który będzie jednocześnie ładny i dopasowany do ich rozmiaru. Dlatego mogą wybierać staniki za małe. Jeśli poznamy swój prawdziwy rozmiar i poświęcimy trochę czasu w Internecie możemy dobrać naprawdę ładne, seksowne staniki i cieszyć się zdrowym biustem.

Zajmijmy się teraz tym jak dobrać odpowiedni biustonosz do naszego kształtu piersi.

Najważniejszy jest obwód biustonosza i to on decyduje o rozmiarze miseczki. Najpierw zmierz obwód pod biustem. Przy czym należy zmierzyć się na wydechu, dość mocno ściskając miarkę. Warto, by zmierzyła Ciebie druga osoba. Kiedy mierzysz się sama, unosisz ręce i napinasz mięśnie, co może spowodować zawyżenie pomiaru nawet o kilka centymetrów.

Drugi pomiar to obwód w biuście. Dobrze abyś mierzyła się w biustonoszu, najlepiej takim o miękkich, nieusztywnianych miseczkach.
Jeśli masz większy opadający biust możesz dokonać pomiaru pochylając się do przodu.

Miarkę należy napiąć bardzo delikatnie, nie za mocno. Powinna leżeć równo z przodu i z tyłu, opasując biust w jego najszerszym miejscu. Teraz wystarczy od obwodu w biuście odjąć rozmiar pod biustem.

Otrzymana różnica wskazuje na literę miseczki. Możesz teraz znaleźć swój idealny rozmiar stanika korzystając z tabel rozmiarów. Jeśli dobrze dobierzesz rozmiar miseczki, fiszbina miseczki powinna kończyć się daleko za piersią, z przodu natomiast przylegać do mostka. Zwracaj uwagę, aby piersi nie były zbyt mocno ściśnięte z przodu.

Ramiączka do biustonosza

Ramiączka – wbrew pozorom, to nie one podtrzymują biust. Częstym błędem jest wybór zbyt luźnego stanika i próba podtrzymania piersi poprzez bardzo wysoko podciągnięte ramiączka. Jest to przyczyną podnoszenia się tyłu stanika i tworzenia się “bułeczek”. Bardzo ważne aby ramiączka były ustawione w linii pionowej, nie wpijały się w mięśnie karku, co może być przyczyną bólów szyi czy głowy. Zatem nawet przy sporym biuście możesz sobie pozwolić na cienkie ramiączka. Jeśli jednak czujesz, że wrzynają się w ramiona, wydłuż je lub sięgnij po stanik z węższym obwodem. Ciekawym rozwiązaniem są staniki z ramiączkami wzmocnionymi bawełną oraz mięciutką pianką.


 • AVA

  BIUSTONOSZ AV 1396

  4 z 5
  84.90
  Dostępny w wielu rozmiarach
  biały,czarny

 • GAIA

  Biustonosz Maddalena 075

  64.90
  Dostępny w wielu rozmiarach
  beżowy/kremowy,biały,czarny

Wybierając odpowiedni biustonosz warto przyjrzeć się modelom semi soft – jego zaletą jest to, że górna część miski wykończona jest koronką, która zawsze jest delikatna i przylega do piersi i nigdy nie odstaje pod delikatną, cieniutką bluzeczką czy zwiewną sukienką. Przy większym biuście sprawdzić się mogą również staniki z boczkami wzmocnionymi pionową fiszbiną (side-support) z dodatkową częścią po stronie ramion, która zapewni Ci lepsze zebranie piersi z boku.

Rozmiar biustonosza

Biustonosze produkuje się je w rozmiarach miski od A aż do KK i w obwodzie od 60 do 110. Dlatego warto poszukać sklepu, który oferuje szeroki wybór producentów, którzy oferują większe rozmiary.

Zobacz nasze wszystkie dostępne modele w większych rozmiarach.


 • GAIA

  BIUSTONOSZ ELVIRA ART. 818

  94.90
  70E, 70G, 70H, 75D, 75E, 75F, 75G, 80C, 80D, 80E, 80F, 85C, 85D, 85E, 85F, 90B, 90C, 95C

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *