Jak dobrać stanik na większy biust?

Wednesday, May 30, 2018

Po czym poznać źle dobrany stanik?

Źle dobrany biustonosz może być przyczyną bólu kręgosłupa, pleców, ramion. Niektórzy specjaliści radiologii i ultrasonografii uważają nawet, że cysty lub guzki mogą być spowodowane przez noszenie źle dopasowanego stanika. Niewątpliwie ucisk piersi może powodować problemy z krążeniem krwi, a to może wywołać niedotlenienie i niedożywienie komórek. Przede wszystkim jednak utrudnia białym ciałkom krwi dostęp do komórek piersi, a co za tym idzie osłabia naturalną ochronę antynowotworową organizmu.

Dlatego tak ważne jest aby dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza. Najczęstszym błędem jest dobieranie zbyt szerokiego obwodu biustonosza, a to właśnie on gwarantuje aż 80 proc. podtrzymania biustu. Natomiast wybór stanika o zbyt małej miseczce będzie skutkował tworzeniem się na piersiach tak zwanych „bułeczek”.

Brafiterka Blanka Gankowska pokazuje najczęściej popełniane błędy.

Jak wybrać stanik idealny?

Każda kobieta chyba marzy o tym, aby biustonosz był jednocześnie wygodny i seksowny. Często kobietom o obfitszych kształtach ciężko dobrać stanik, który będzie jednocześnie ładny i dopasowany do ich rozmiaru. Dlatego mogą wybierać staniki za małe. Jeśli poznamy swój prawdziwy rozmiar i poświęcimy trochę czasu w Internecie możemy dobrać naprawdę ładne, seksowne staniki i cieszyć się zdrowym biustem.

Zajmijmy się teraz tym jak dobrać odpowiedni biustonosz do naszego kształtu piersi.

Najważniejszy jest obwód biustonosza i to on decyduje o rozmiarze miseczki. Najpierw zmierz obwód pod biustem. Przy czym należy zmierzyć się na wydechu, dość mocno ściskając miarkę. Warto, by zmierzyła Ciebie druga osoba. Kiedy mierzysz się sama, unosisz ręce i napinasz mięśnie, co może spowodować zawyżenie pomiaru nawet o kilka centymetrów.

Drugi pomiar to obwód w biuście. Dobrze abyś mierzyła się w biustonoszu, najlepiej takim o miękkich, nieusztywnianych miseczkach.
Jeśli masz większy opadający biust możesz dokonać pomiaru pochylając się do przodu.

Miarkę należy napiąć bardzo delikatnie, nie za mocno. Powinna leżeć równo z przodu i z tyłu, opasując biust w jego najszerszym miejscu. Teraz wystarczy od obwodu w biuście odjąć rozmiar pod biustem.

Otrzymana różnica wskazuje na literę miseczki. Możesz teraz znaleźć swój idealny rozmiar stanika korzystając z tabel rozmiarów. Jeśli dobrze dobierzesz rozmiar miseczki, fiszbina miseczki powinna kończyć się daleko za piersią, z przodu natomiast przylegać do mostka. Zwracaj uwagę, aby piersi nie były zbyt mocno ściśnięte z przodu.

Ramiączka do biustonosza

Ramiączka – wbrew pozorom, to nie one podtrzymują biust. Częstym błędem jest wybór zbyt luźnego stanika i próba podtrzymania piersi poprzez bardzo wysoko podciągnięte ramiączka. Jest to przyczyną podnoszenia się tyłu stanika i tworzenia się “bułeczek”. Bardzo ważne aby ramiączka były ustawione w linii pionowej, nie wpijały się w mięśnie karku, co może być przyczyną bólów szyi czy głowy. Zatem nawet przy sporym biuście możesz sobie pozwolić na cienkie ramiączka. Jeśli jednak czujesz, że wrzynają się w ramiona, wydłuż je lub sięgnij po stanik z węższym obwodem. Ciekawym rozwiązaniem są staniki z ramiączkami wzmocnionymi bawełną oraz mięciutką pianką.

Wybierając odpowiedni biustonosz warto przyjrzeć się modelom semi soft – jego zaletą jest to, że górna część miski wykończona jest koronką, która zawsze jest delikatna i przylega do piersi i nigdy nie odstaje pod delikatną, cieniutką bluzeczką czy zwiewną sukienką. Przy większym biuście sprawdzić się mogą również staniki z boczkami wzmocnionymi pionową fiszbiną (side-support) z dodatkową częścią po stronie ramion, która zapewni Ci lepsze zebranie piersi z boku.

Rozmiar biustonosza

Biustonosze produkuje się je w rozmiarach miski od A aż do KK i w obwodzie od 60 do 110. Dlatego warto poszukać sklepu, który oferuje szeroki wybór producentów, którzy oferują większe rozmiary.

Zobacz nasze wszystkie dostępne modele w większych rozmiarach.