Kolor roku 2019 – Living Coral

Instytut Pantone to prawdziwa wyrocznia jeśli chodzi o trendy kolorystyczne.

To właśnie ta firma opracowała i wydała unikatową skalę kolorów, która stanowi wzorzec barw nazwany Skalą Pantone. Przez 20 lat, kolor roku Pantone wpłynął na decyzje dotyczące rozwoju produktów i zakupów w wielu branżach –  w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym, a także w projektach graficznych.

W grudniu Instytut ogłosił, jaki kolor będzie najmodniejszy w 2019 roku. Jest to odcień o nazwie Living Coral o numerze 16-1546. To przepiękna, ciepła koralowa barwa o delikatnym, złocistym odcieniu.

Instytut Pantone nieprzypadkowo zdecydował się właśnie na ten kolor. Living Coral ma zwrócić uwagę na naturę i ekosystem. Tak jak rafa koralowa jest schronieniem dla mnóstwa kolorowych ryb, tak odcień koralowy ma być idealnym tłem dla naszego życia. Według Pantone, charakterystyczny odcień koralowców symbolizuje wolność, beztroskę i bliskość. Znakomicie łączy się z innymi barwami, występującymi w ciepłym morzu – odcieniami turkusu, żółci, fioletu i zieleni.
To ukłon w stronę naszej planety – tym samym Pantone zwraca uwagę na problem ochrony środowiska i zasobów naturalnych Ziemi, a także zagrożonych gatunków i ekosystemów, do których zaliczają się m.in. rafy koralowe.

Kreatorzy mody pokazują na wybiegach swoje propozycje w odcieniach living coral. My będziemy śledzić dla Was koralowe propozycje w świecie bielizny.

 

Living Coral

 • Darmowa dostawa
  Tylko u nas!

  MEDIOLANO

  BIUSTONOSZ CORALLO 11072

  149.90
  70E, 75C, 75D, 75E, 80C, 80D, 85B, 85C
  czarny,czerwony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *