Kolor roku 2019 – Living Coral

Instytut Pantone to prawdziwa wyrocznia jeśli chodzi o trendy kolorystyczne.

To właśnie ta firma opracowała i wydała unikatową skalę kolorów, która stanowi wzorzec barw nazwany Skalą Pantone. Przez 20 lat, kolor roku Pantone wpłynął na decyzje dotyczące rozwoju produktów i zakupów w wielu branżach –  w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym, a także w projektach graficznych.

W grudniu Instytut ogłosił, jaki kolor będzie najmodniejszy w 2019 roku. Jest to odcień o nazwie Living Coral o numerze 16-1546. To przepiękna, ciepła koralowa barwa o delikatnym, złocistym odcieniu.

Instytut Pantone nieprzypadkowo zdecydował się właśnie na ten kolor. Living Coral ma zwrócić uwagę na naturę i ekosystem. Tak jak rafa koralowa jest schronieniem dla mnóstwa kolorowych ryb, tak odcień koralowy ma być idealnym tłem dla naszego życia. Według Pantone, charakterystyczny odcień koralowców symbolizuje wolność, beztroskę i bliskość. Znakomicie łączy się z innymi barwami, występującymi w ciepłym morzu – odcieniami turkusu, żółci, fioletu i zieleni.
To ukłon w stronę naszej planety – tym samym Pantone zwraca uwagę na problem ochrony środowiska i zasobów naturalnych Ziemi, a także zagrożonych gatunków i ekosystemów, do których zaliczają się m.in. rafy koralowe.

Kreatorzy mody pokazują na wybiegach swoje propozycje w odcieniach living coral. My będziemy śledzić dla Was koralowe propozycje w świecie bielizny.

 

Living Coral

 • -20%

  KEY

  KOMBINEZON LHJ 830 1 A8

  59.90 47.92
  S, M, L
  czerwony
 • Darmowa dostawa
  Tylko u nas!

  MEDIOLANO

  BIUSTONOSZ CORALLO 11072

  149.90
  70E, 70F, 75C, 75D, 75E, 80C, 80D, 80E, 85B
  czarny,czerwony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *