Nie krępuj się gorsetów

Gorsety od wieków wywołują mieszane uczucia. Z jednej strony przywodzą na myśl seksapil i idealną kobiecą sylwetką , z drugiej strony kojarzą się ze skrajną niewygodą i brakiem naturalności . Ale czy gorsety nadal pozostają wrogiem komfortu i damskich szaf?

PO CO NAM GORSETY?
Na przestrzeni wieków ich przeznaczenie, budowa oraz wygląd istotnie się zmieniały. Dawniej były elementem sukni i służyły przede wszystkim do wyszczuplenia talii oraz wyeksponowania biustu . Z przodu posiadały fiszbiny z prętów lub kości. Na plecach posiadały sznurowanie, którym ściskano sylwetkę tak mocno, że noszony przez długi czas gorset potrafił wpłynąć na kształt żeber i narządy oddechowe. Codzienne użytkowanie gorsetów niosło ze sobą, jak można się domyślać, opłakane skutki dla stanu zdrowia ich właścicielek. Z biegiem czasu gorsety stały się elementem bielizny zakładanym pod ubranie. Zmieniła się także konstrukcja oraz cel ich noszenia. Ich głównym zadaniem nadal jest optyczna korekcja sylwetki, ale ma ona więcej praktycznych rozwiązań, a model gorsetu można wybrać w zależności od swoich potrzeb.

JAKI GORSET MOŻEMY WYBRAĆ?
Na rynku istnieją modele gorsetów, które różnią się od siebie swoim praktycznym przeznaczeniem, a co za tym idzie konstrukcją oraz użytym materiałem. Są to przede wszystkim gorsety modelujące, podtrzymujące, wyszczuplające, a także gorsety ortopedyczne. Te ostatnie pomagają zahamować rozwój wad kręgosłupa u dzieci lub stabilizują kręgosłup u osób w okresie rehabilitacji. Oprócz gorsetów zakładanych pod kreacje dzienne lub wieczorowe, istnieją także gorsety, które są częścią bielizny erotycznej . Polecamy kupować je w kompletach z pończochami oraz pasami do pończoch lub samodzielnie tworzyć kuszące zestawy.

NIE KRĘPUJ SIĘ
Jeśli nadal z różnych powodów wahasz się przed dodaniem gorsetu do swojej bieliźnianej garderoby, to szczerze zachęcamy do wypróbowania chociaż jednego modelu, który wpadł Ci w oko. Dzisiejsze gorsety wyjątkowo dobrze dopasowują się do do damskiej sylwetki, delikatnie ją modelując zamiast z nią walczyć, dlatego nie musisz obawiać się dyskomfortu ze strony dobrze dobranego egzemplarza. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór gorsetów damskich. Posiadamy zmysłowe gorsety w kompletach z figami , które mogą stanowić bazę pod erotyczne stylizacje, eleganckie gorsety na wieczorowe wyjścia oraz gustowne półgorsety na dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *