Sukces polskiej bielizny

Polska na świecie znana jest z wyśmienitych pierogów, pięknych kobiet i mroźnej zimy. Nie każdy jednak wie, jak popularny jest polski przemysł bieliźniany. Wśród szerokiej oferty producentów ze środkowej Europy kobiety z całego świata znajdują biustonosze idealne.

Wiele dostępnych rozmiarów biustonoszy

W porównaniu z większością popularnych zagranicznych marek, które oferują biustonosze w około pięciu rozmiarach miseczek i obwodu (wliczając w to rozmiary “plus-size”), oferta polskich producentów jest olbrzymia. Standardowo w asortymencie takiej firmy znajdziemy rozmiary obwodu w przedziale od 60 do 115, a miseczek od A aż do M.

Rodzinne firmy oferujące staranniejsze wykonanie

W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, gdzie bielizna dostępna jest głównie w sklepach sieciowych takich jak np. Victoria’s Secret, polski przemysł bieliźniany jest zdominowany przez mniejsze firmy. Kilkaset rodzinnych firm przynosi roczny dochód przekraczający trzy miliony dolarów rocznie. Te małe przedsiębiorstwa tworzą zróżnicowane środowisko, gdzie każde z nich przyciąga nabywców wysoką jakością i estetyką wykonania, a także nowoczesnymi projektami modeli.

Brak produkcji masowej

Polskie marki wytwarzają swoje produkty w kraju, nie w Azji, jak większość sklepów sieciowych. Infrastruktura produkcji polega na umiejętnościach wysoce wykwalifikowanych szwaczek, czego odzwierciedleniem jest finalny produkt. Nie korzystają z gotowych modeli miseczek z Azji, ale projektują własne od podstaw, tworząc komfortowe w użytkowaniu projekty, wykonane z wielu elementów. Uniezależniając się od gotowych prototypów pozwalają sobie na wykonywanie mniejszych serii nietypowych rozmiarów, co byłoby niemożliwe w przypadku zamawiania gotowych azjatyckich prototypów, które dostępne są tylko w większych seriach, co znacznie zawyża koszta produkcji.

Szeroka gama rozmiarów

Średnia waga dorosłej kobiety w Polsce to 64 kg, jednak większy rozmiar biustu nie jest tu rzadkością, co przynosi popularność mniejszym firmom oferującym biustonosze w dużych rozmiarach. Problemy zazwyczaj przysparzają fiszbiny, które nieodpowiednio dopasowane do obwodu są niezwykle niewygodne w użytkowaniu.

Odpowiednio dopasowane fiszbiny

W porównaniu z brytyjskimi modelami biustonoszy dedykowanych obfitym biustom, te produkowane w Polsce często oferują większe miseczki i szersze obwody. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientek, polscy producenci dopasowują szerokość fiszbin do rozmiaru biustonosza, tak, aby maksymalnie zwiększyć komfort noszenia takiej bielizny.

Zainteresowanie potrzebami klientek

Większość polskich producentów bielizny prowadzi sprzedaż bezpośrednią, w przeciwieństwie do tych z Azji, którzy sprzedają swoje produkty pod szyldem znanych sieciówek. Polscy projektanci bielizny odpowiadają na potrzeby klientek o różnych rozmiarach, których problemy opisują liczne blogi dedykowane tej tematyce.


 • VIKI

  BIUSTONOSZ 577/BRASSIERE : 70-95

  49.90
  Dostępny w wielu rozmiarach
  beżowy/kremowy,biały,czarny

 • VIKI

  BIUSTONOSZ 577/BRASSIERE : 100-120

  54.90
  Dostępny w wielu rozmiarach
  beżowy/kremowy,biały,czarny

 • VIKI

  BIUSTONOSZ 581/BRASSIERE

  74.90
  Dostępny w wielu rozmiarach
  beżowy/kremowy,biały,czarny

 • GAIA

  Biustonosz “KATE” BS 281

  64.90
  Dostępny w wielu rozmiarach
  beżowy/kremowy,biały,czarny,niebieski,szary/srebrny

 • GORSENIA

  K324 BIUSTONOSZ ADELE

  99.90
  100B, 105C, 105E, 110B, 115B, 65F, 70E, 70H, 75C, 90B
  biały,czarny
 • Darmowa dostawa
  Tylko u nas!

  MEDIOLANO

  BIUSTONOSZ ERICA SIDE 01037

  169.90
  70I
  różowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *