Na co zwrócić uwagę kupując ubrania przez internet?

bardotti

Ubrania przez internet

Wygoda i możliwość zakupów o każdej porze dnia i nocy, możliwość zakupu w sklepach stacjonarnych, które nie mają siedziby w danym mieście, atrakcyjne promocje i duża oferta produktów sprawiają, że coraz więcej konsumentów decyduje się na zakupy poprzez internet. Jednak w parze z wzrastającą liczbą zakupów przez internet pojawia się coraz więcej rozczarowań co do jakości produktów, terminu realizacji czy zdjęć, które nie były zgodne z opisem. Co zrobić, aby uniknąć takiego rozczarowania i upewnić się, że nasze zamówienie ubrania przez internet przyjdą do nas w oczekiwanym stanie?

1. Sprawdź wiarygodność sklepu

Porównaj opinie klientek, sprawdź w jakim stopniu są zadowolone z towaru, ile osób dokonuje zakupów. Możesz też zapytać swoich znajomych czy polecają Ci tego sprzedawcę. Sprawdź profil na facebooku i inne profile w social media sklepu.

2. Pytaj, jeśli czegoś nie wiesz

Zawsze możesz skontaktować się ze sklepem jeśli masz jakieś wątpliwości co do produktu lub działalności sklepu. Pozwoli Ci to nawiązać kontakt ze sprzedawcą i dowiedzieć się trochę o jakości obsługi klienta i rozwieje Twoje wątpliwości.

3. Sprawdź tabelę rozmiarów, skład materiału

Większość sklepów udostępnia rozmiarówkę poszczególnych producentów, jak i informacje o składzie materiałów. Dzięki temu oszacujesz, czy powinnaś zamówić rozmiar inny, od tego który zazwyczaj nosisz. O tym jak wybierać materiały dobrej jakości pisaliśmy już wcześniej.

4. Zerknij na regulamin

Dobrym zwyczajem jest chociażby rzucenie okiem na regulamin sklepu, politykę zwrotów i reklamacji. Jeśli zobaczysz, że regulamin jest dobrze opracowany może dać Ci to potwierdzenie, że sklep świadczy swoje usługi profesjonalnie i będziesz wiedziała czego się spodziewać jeśli coś nie pójdzie po Twojej myśli.

5. Pamiętaj, że masz prawo do zwrotu towaru.

Jedną z niedogodności podczas zakupów przez internet jest brak możliwości sprawdzenia lub przymierzenia produktu przed kupnem. Jednak dzięki ochronie praw konsumenta w sieci masz prawo do zwrotu towaru. Minimalny czas na zwrot bez podania przyczyny dla artykułów zakupionych przez internet wynosi 14 dni i jest to określone w ustawie. Większość dobrych sklepów wydłuża jednak ten okres (w Bardotti.pl jest to nawet 100 dni). Wtedy możesz zdecydować czy produkt Ci odpowiada, jego jakość jest taka jakiej się spodziewałaś i czy rozmiar jest odpowiedni. Pamiętaj, że towar musi wrócić w stanie nieużywanym, z nieoderwanymi metkami, w oryginalnym opakowaniu. W przypadku gdy odeślesz towar niepełnowartościowy sprzedawca ma prawo zwrócić ci tylko część kwoty jaką zapłaciłaś.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci w kupowaniu ubrań przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *