Internetowy salon bielizny | 733 65 77 22
Internetowy salon bielizny | Bardotti.pl logo

Jak dobrać biustonosz? Kalkulator rozmiarów

Jak dobrać biustonosz?

Biustonosz powinien być nie tylko ładny, ale także wygodny i idealnie dopasowany. Znalezienie odpowiedniego rozmiaru stanika może być szczególnie trudne dla pań o obfitszych kształtach. Często z braku dużego wyboru wybierają zbyt małe biustonosze, co może mieć wiele poważnych skutków. Czytaj więcej Jak dobrać stanik na większy biust. Częstym błędem jest także dobieranie zbyt szerokiego obwodu stanika, który stanowi aż 80 procent podtrzymania biustu, lub zbyt małych miseczek, co będzie skutkowało nieestetycznymi fałdkami. Odpowiednie rozmiary biustonoszy i dobrze dobrana miseczka stanika to sposób na zdrowe i seksownie wyglądające piersi. Jak dobrać stanik? Pomoże Ci w tym nasz kalkulator rozmiaru biustonosza!

Tabela rozmiarów biustonoszy

Zwykła tabela rozmiarów biustonoszy nie tylko może wydawać się skomplikowana, ale także bierze pod uwagę jedynie obwody, jednak na wybór idealnego biustonosza ma wpływ także wiele innych czynników. Korzystając z naszego kalkulatora szybko dowiesz się jaki stanik jest dla Ciebie idealny, wystarczy, że odpowiesz na kilka pytań, takich jak wiek, typ figury, kształt piersi oraz wymiary. Na naszym blogu znajdziesz poradyjak dobrać stanik na większy biust.

Jak rozpoznać czy mamy dobrze dobrany biustonosz?

Miseczka biustonosza powinna być w całości wypełniona przez pierś i nie odstawać. Środkowa część stanika oraz fiszbiny powinny przylegać do klatki piersiowej, a ich przedłużenia powinny celować w środek pachy. Nad miseczkami nie powinny tworzyć się tzw. Bułeczki, oznaczałoby to, że stanik jest za ciasny. Po podniesieniu rąk piersi nie mogą „uciekać” ze stanika. Pas pod biustem powinien być stabilny i opinający na tyle, abyś czuła, że odpowiednio podtrzymuje piersi. Powinnaś byś w stanie zmieścić pod pasem dokładnie dwa palce. Ramiączka nie powinny spadać ani się wżynać. Jeśli zapięcie stanik jest wyżej niż mostek stanika, to oznacza, że ramiączka powinny być poluzowane. Nie powinny powodować otarć ani napięć szyi. Odpowiednio dobrany biustonosz, nawet biustonosze duże rozmiary, nie powinien w żadnym stopniu nas ograniczać, powinien być wygodny, nigdzie nie uciskać, a jednocześnie zapewniać odpowiednie podtrzymanie nawet przy ruchu.

Dlaczego warto mieć dobrze dobrać stanik?

Dobrze dobrany rozmiar stanika przede wszystkim znacznie poprawia nasze samopoczucie i komfort oraz nasz wygląd – biust jest lekko podniesiony, naturalnie zaokrąglony, talia wydaje się smuklejsza. Bardzo ważną zaletą jest także aspekt zdrowotny, ważne szczególnie dla pań o dużych biustach – odpowiedni wybór dużych rozmiarów biustonoszy ma wpływ na obciążenie kręgosłupa oraz jędrność piersi.